AKTUALNOŚCI

Rozpoczął się 58. Międzynarodowy Plener Ceramiczno – Rzeźbiarki

W naszym mieście ceramiki po raz kolejny z ogromną przyjemnością możemy gościć artystów, którzy biorą udział w 58. Międzynarodowym Plenerze Ceramiczno – Rzeźbiarskim. W tegorocznej edycji artyści przyjechali z różnych części Europy, głównie z Ukrainy, ale też z Białorusi, Gruzji, Szkocji i Polski. Nad pomyślnym i owocnym przebiegiem Pleneru czuwa bolesławiecka artystka  Janina Bany – Kozłowska. Współorganizatorem pleneru jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

 

Dziękujemy zaangażowanym w Plener bolesławieckim zakładom, które goszczą w swoich progach plenerowiczów. W tym roku naszymi partnerami są: „Ceramika Artystyczna” Spółdzielnia Rękodzieła Artystycznego, „MANUFAKTURA W BOLESŁAWCU” Sp. z o.o., a także Zakłady Ceramiczne „BOLESŁAWIEC” Sp. z o.o. w Bolesławcu.

 

Podczas nadchodzących tygodni osoby biorące udział w Plenerze będą miały szansę zaprezentować się szerszej widowni oraz pokazać swój ceramiczny warsztat, wykonując prace, które będą zaprezentowane podczas wystawy poplenerowej w Bolesławieckim Ośrodku Kultury – Międzynarodowym Centrum Ceramiki. W ubiegłym tygodniu spotkaliśmy się z plenerowiczami. Wszyscy artyści są ceramikami; bądź doświadczonymi, mającymi w dorobku wiele wystaw i rozliczne prace, bądź rozpoczynającymi swoją artystyczną karierę. Wszystkim naszym Gościom życzymy weny twórczej i wytrwałości w dziele tworzenia glinianych rzeźb w przychylnym twórcom środowisku bolesławieckich zakładów ceramicznych.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie z artystami i prezentację ich warsztatów twórczych, które odbędzie się 10 sierpnia 2022 r. o godz.18.00 w sali konferencyjnej Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki.

Organizatorzy

Bolesławiecki Ośrodek Kultury -
Międzynarodowe Centrum Ceramiki

Gmina Miejska Bolesławiec

 

Patronat medialny

Zakłady, w których tworzą artyści

Ceramika Artystyczna
Spółdzielnia Rękodzieła Artystycznego

ul. Kościuszki 23
59-700 Bolesławiec
www.ceramika-artystyczna.pl

Fabryka Naczyń Kamionkowych „Manufaktura”
Sp. J. Smoleński & Zwierz

Gdańska 30
59-700 Bolesławiec
polish-pottery.com.pl/manufaktura

Zakłady Ceramiczne „BOLESŁAWIEC”
w Bolesławcu Sp z o.o.

Kościuszki 11
59-700 Bolesławiec
www.ceramicboleslawiec.com.pl