AKTUALNOŚCI

Zakończenie lokalnej edycji 56. Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno - Rzeźbiarskiego w Bolesławcu 2020

Za nami 56. edycja Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno - Rzeźbiarskiego, która z racji obostrzeń Covid-owskich miała charakter lokalny. Na zakończenie została zorganizowana wystawa prac będących dotychczasowym dorobkiem artystów biorących udział w Plenerze, a mianowicie:

Barbara Bednarowicz/ absolwentka warszawskiej ASP/rzeźbiarka, pracownik Muzeum Ceramiki

Barbara Kozłowska -Trojnar/absolwentka wrocławskiej ASP/projektantka ceramiki w Zakładach Ceramicznych  „Bolesławiec” Sp. z o.o.

Mariusz Ochocki/ absolwent wrocławskiej ASP, główny projektant w „Ceramice Artystycznej” Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego.

Edyta Orlińska/ absolwentka wrocławskiej ASP/ artystka ceramik, nauczycielka, instruktor                             w pracowni ceramicznej BOK-MCC

Joanna Mysłek-Michnowska/ absolwentka wrocławskiej ASP, instruktor w pracowni ceramicznej MDK

Joanna Bruździńska/ zajmuje się ceramiką, malarstwem i fotografią, przez 10 lat szlifowała swój fach pod okiem instruktorów w pracowniach ceramiczno – rzeźbiarskich BOK-MCC

Jacek Opała / zajmuje się ceramiką od 2009 r., samouk, bolesławiecki  restaurator, współpracuje z polskimi a także zagranicznymi galeriami (Holandia, Czechy, Niemcy, USA)

Marek Zyga/ rzeźbiarz, ceramik, samouk, współpracuje z polskimi a także zagranicznymi galeriami (Holandia, Czechy, Niemcy, Belgia, USA). Brał udział w licznych wystawach w kraju i za granicą. Zadebiutował wystawą w Muzeum Ceramiki w 2003 r.

Marta Małoszyc/ absolwentka wrocławskiej ASP/ artystka ceramik, pracuje w Zakładach Ceramicznych Bolesławiec Sp. z o.o.

Martyna Izabela Woźnica-Chrostek/absolwentka wrocławskiej ASP/ rzeźbiarka, grafik, performerka, tworzy instalacje artystyczne i obiekty przestrzenne, wychowanka MDK w Bolesławcu.

Ekspozycja obejmuje głównie realizacje rzeźbiarskie (Marek Zyga, Jacek Opała , Joanna Bruździńska, Edyta Orlińska, Barbara Kozłowska –Trojnar, Barbara Bednarowicz, Marta Małoszyc, Mariusz Ochocki), ale nie tylko. Wśród prac znalazły się także mozaiki Joanny Mysłek - Michnowskiej, instalacja artystyczna z gipsu Martyny Izabeli Woźnicy - Chrostek i formy naczyniowe Janiny Bany – Kozłowskiej, która w tym roku jest koordynatorem artystycznym wydarzenia i czuwa nad plenerowiczami, udzielając im wsparcia z ramienia BOK-MCC. Przypominamy, że wyjątkowość tej edycji polega także na tym iż każdy z uczestników miał okazję dzielić się swoim doświadczeniem z koleżankami i kolegami biorącymi udział w plenerze „Pod okiem mistrzów”, którego komisarzem jest Czesław Matyjewicz.

Artyści tworzyli w bolesławieckich zakładach ceramiki

Ceramika Artystyczna” Spółdzielnia Rękodzieła Artystycznego w Bolesławcu

Zakłady Ceramiczne „BOLESŁAWIEC” Sp. z o.o.

„Manufaktura w Bolesławcu” Sp. z o.o.  Sp. k.

 a także w „Manufakturze ceramicznej” Kowalczyk

W imieniu Biura Organizacji Pleneru składamy podziękowania na ręce prezesów powyższych zakładów za ogromne zaangażowanie we współorganizację tego przedsięwzięcia.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia na naszym profilu facebookowym

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uczestnicy 56. Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno - Rzeźbiarskiego/ edycja specjalna - lokalna/Martyna Izabela Woźnica - Chrostek

Rzeźbiarka, artystka grafik, performerka/ sculpturer, grafic designer, performance artist

Absolwetka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, studiowała na Wydziale Rzeźby w pracowni prof. Grażyny Jaskierskiej – Albrzykowskiej. Obecnie mieszka i pracuje w Düsseldorfie.

Graduated Academy of Fine Arts in Wrocław in prof. Grażyna Jaskierka – Albrzykowska sculpture studio.  Lives and works in Düsseldorf.